seçil aslan kimdir ? (uğur aslan\’nın eşi)

Uğur Aslan eşi Seçil\’le nasıl tanıştı ?

– Seçil’den önce anne babasıyla tanıştım. Annesi beni pek beğenirmiş. Tesadüfen Kazdağları’nda otellerinde kaldım. Ormanın içinde çok güzel bir taş otel. Annesi, “Kızımla mutlaka tanışmalısın”dedi, “ABD’de okuyor”. “Tabii çok isterim” dedim ama öylesine. Sonra bir gün ben İstanbul’dayken annesi, ikimizi Ortaköy’de buluşturdu.

– Esmer, uzun siyah saçlı bir kız. Güzel ama ben o dönem sarışınlardan hoşlanıyorum. Sohbet ettik ama alakam yok. Annesi yine devreye girdi. Çanakkale’ye çekime gidecektim. “Seçil’i de getirir misin?” dedi. Yolda yine sohbet… Bu sefer etkilendim. Çok güçlü ve dirayetliydi. İçimden,“Öyle bir kız ki, çocuk yap, bırak, gelmesen de olur, yıllarca bakar” gibi bir duygu geçti. Hani ben arazi adamıyım ya, sürekli dağda, bayırda çekimdeyim ya, iyi anne olur diye düşündüm. O dabenim için benzer şeyleri hissetmiş.

– Sonra bir-iki kere daha görüştük. Baktım, içimde bir şeyler alevleniyor. Gün geçtikçe degüçleniyor. Ulus’ta tek başına oturuyordu Seçil. Bir gün yemeğe davet etti. Ben de ailemle Maltepe’de yaşıyorum. Anneme dedim ki “Seçil diye bir arkadaşıma akşam yemeğine gidiyorum.Geç gelebilirim, beni bekleme.” “Kim o?” dedi, “Yeni tanıştığım bir kız arkadaşım” dedim. “Bekarmı?” diye sordu, yüzümden anladı. “Tövbe gidemezsin!” dedi. “Niye?” dedim. “O bekar, sen bekar.Olur mu şimdi? Nasıl bazı şeyler kız kardeşine yasaksa, sana da yasak. Geç saate kadarkalmaktan söz ediyorsun. Kesinlikle izin vermiyorum” dedi.

Uğur Aslan , eşiyle tanıştığında kaç yaşındaydı ?

– 28. Ama şaşırma, ben bir kızın elini de ilk defa üniversite son sınıfta tuttum. İlk defa da bir kızın evine 28 yaşında yemeğe gideceğim ama annem “Hayır!” diyor.

– İzin vermedi. “Bari bir yarım saat gideyim, yemeğe kalamayacağımısöyleyeyim” dedim. Seçil’in evine geldim. Daha girer girmez, “Baksana, ekstra odam var. Akşam burada kalabilirsin, Maltepe’ye dönmek zor olur. Yarın sabah işe buradan git!” demesin mi? “Bırakuyumayı, seninle yemeğe bile kalamıyorum” dedim. “Niye?” dedi, “Annem kızıyor. Evlenmedenkimsenin evinde yemek yiyemezmişim!” dedim. “Peki ne yapacağız?” dedi. “Evleneceğiz” dedim.Güldü.

– Ertesi gün annemle tanıştırdım ve gerçekten de bir süre sonra evlendik. Evlendik, öyle çıkmaya başladık Seçil’le.

Uğur Aslan\’nın evlenmeden önce sevgilisi oldu mu ?

– Olmuştu ama ben çekingen bir sevgiliyim. Annem beni böyle yetiştirdi. “Sakın hiçbir kızın günahını alma!” diyerek. Kız kardeşime ne söylediyse, bana da benzer şeyler söyledi. Ona“Erkeklerle gezme!”; bana da, “Kızlarla gezme!” Erkek arkadaşlarım benimle dalga geçerdi amabenim de gerçeğim bu. Üniversite sonda bir kızın elini tutmaya çalıştım ama onu da beceremedim.

Uğur Aslan ve Seçil Hanım nasıl evlendi ?

– Kızlarla flört edemediğim de oldu. Seçil’i eve getirdiğimde, annem pek temkinliydi. İlk defa birini onlarla tanıştırıyordum, babamsa çok sıcaktı. Annem muhafazakârdır. Seçil özgür, bağımsız birkız, örtülü de değil. Seçil’e “Bana bak, ben oruç tutuyorum, namaz da kılarım. Bir sıkıntı olur mu?”dedim, “Ne münasebet niye olsun” dedi. Ve sonra, “Madem çıkamıyoruz, evlenelim” dedik. Dokuzyıldır evliyiz.

Kaynak: 

Yayın Tarihi: 2011-08-14 16:23:21

Anahtar Kelimeler:


uğur aslanın eşi | ugur arslan evli mi | uğur arslan evlimi |


Yorum Yapabilirsiniz

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.