o ses türkiye yarı finale kalanlar

rıza sarıtaş

5 Haziran 1992 tarihinde Istanbul Sisli’de doğdum. Ilkokulu Muallim Cevdet İlkogretim Okulu’nda, ortaokulu Resneli Niyazi Bey İlkogretim Okulu’nda ,liseyi de Cengizhan Anadolu Lisesi’nde okudum. Su an Yıldız Teknik Üniversitesi’nde İnsaat Muhendisligi ve Mimarlik bolumlerinde 3. sinif ogrencisiyim. Muzige 10 yasinda basladim. 15 yasinda gitar calmaya basladim. Insaat muhendisliginden mezun olsam da ileriki zamanlarda muzikle ugrasmak istiyorum. Babam Sivasli annem ise Gümüşhaneli.

tuğba tufantepe

Tuğba Tufantepe 1984 yılında İzmir’de doğdum babam İzmirli annem Adanalı. 3 kardeşiz ablam ve ağabeyim var ikisinin de birer kızı var yani hem hala hem teyzeyim \":)\" 12 yıldır profesyonel olarak sahne alıyorum. İzmir’de annem ve babamla yaşıyorum. Herkes gibi benim de bir hikayem var fakat yarışma süresince paylaşmayı düşünmüyorum. insanların ajitasyon yaptığım düşüncesine kapılmalarını asla istemiyorum çünkü; acınacak değil gurur duyulacak bir hayat mücadelem var.

anılcan

16 Nisan 1993 tarihinde Bursa’nın Gemlik ilçesinde doğdum. İlk öğrenimimi Gemlik’te tamamladım. Balıkesir Üniversitesi’nde 2 yıl otomotiv bölümü okudum hala daha devam ediyorum ve müzik öğretmenliğine hazırlanıyorum. 2 kardeşiz. Müziğe çok küçük yaşlarda oyuncak bir mikrofonla şarkı söyleyerek ve taklit yaparak başladım. Bugüne kadar müzik eğitimi almadım. 2005 yılında okulun sanat müziği korosuna katıldım. Lise son sınıfa kadar korolarda devam ettim. 2008 yılında düğün salonunda piyanist şantörlük ile hayatımı kazanmaya başladım. Balıkesir’de üniversite okuduğum zaman bir çok barda solistlik yaptım.

mert demir

Adim Mert Demir. 26.01.1994′de İstanbul Beyoğlu’nda doğdum. Elazığlı’yım. Ilköğretimimi 50.yıl Karabayir İ.Ö.O’nda lise öğrenimimi B.evler Kemal Hasoğlu Lisesi’nde tamamladim. Müzikle tanışmam 6 sene önce ailemin gitar hediye etmesiyle başladi. 6 sene içinde müzik zevkim ve yaptığım müzik başladığım halinden farklı bir hal aldı. Yarışmada amacım verilen her parçayı iyi bir performans sergileyerek noktalamak.

abdullah civliz

29 Mayıs 1986 yılında Kastamonu’nun Tosya ilçesinde doğdum. Çalışmayı sevdiğim için, küçük yaşlarda yaz tatillerinde çıraklık yaptım. Televizyon tamircisinde, bıçakçıda, helvacıda, marangozda… Lise son sınıfa kadar Tosya’da yaşadım. Küçük bir yer olduğu için sosyal imkanlarımız sınırlıydı. Bunun artısı hep onlarla vakit geçirdiğim için, kardeşlerim diyebileceğim arkadaşlarım oldu. Müzik,tiyatro ve futbol, hayatımın tamamıydı. 2005 yılında üniversite için Eskişehir’e geldim. İşletme bölümü okurken bir yandan da fotoğrafçılık yaptım ve sanat müziği konserlerinin haricinde mehter takımıyla çalıştım.

yasemin demir

1978 yılında İstanbul’da doğdum. 2 kardeşim daha var. Eğitimimi İzmir’de tamamladım. Profesyonel olarak İzmir’de solistlik yapmaktayım. Bu yarışma benim için hayatimin en buyuk şansı oldu. Acun Medya’ya ve tüm ekibe çok teşekkür ediyorum.

hasan doğru

26 yaşındayım, Zonguldak/Kozlu’da doğdum ve büyüdüm. Aslen Ordulu’yum. Zonguldak’a dedem madende çalışmak için gelmiş. Solistlik ve oyunculuk her zaman hayalini kurduğum işler olduğu için liseden sonra Belediye Kültür Merkezi’nde müdür olan komşumuz Abdullah Bey’in yardımıyla Tiyatro Arın adlı grupta rol alıp, tiyatro sınavlarına çalışmaya başladım. Tiyatro sınavlarını iki kere denedim, başarısız oldum. İkinci denemenin ardından Zonguldak’ta opera bölümünün açıldığını duydum. Ilk denememde sınavı kazandım ve opera bölümünün ilk öğrencilerinden ve ilk mezunlarından oldum.

ersin yılmaz

21/11/1972 Gümüşhane/Torul doğumluyum. İlk ve Orta öğrenimimi Torul’da, Liseyi Gümüşhane/Kürtün Lisesinde okudum. Liseyi bitirdikten sonra, 1989 yılında Gebze’de oturmakta olan ağabeyimin yanına gittim. Gebze’ye geldiğim sene (1989) İstanbul Nışantaşı’nda halamın da bir tanıdığı vasıtasıyla bir yemek restaurantında işe başladım. Bir süre orada çalıştım. Memleketteyken kendi kendime bağlama çalıp söylerdim. İlk eleme röportajında da söylediğim gibi, bir akraba düğününde bağlama çalıp türkü söylemem üzerine, organizatör ağabeyimiz düğün salonlarında çalışmam için iş teklifinde bulununca ben de kabul ettim.

Anahtar Kelimeler:


abdullah civliz | Tuğba Tufan Deme | tuğba tufantepe kimdir |


Yorum Yapabilirsiniz

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.