medcezir\’deki yaman\’ın gerçek adı ?

Çağatay Ulusoy

2010 yılında Best Model of Turkey birincisi oldu. İstanbul Üniversitesi Orman Fakültesi Sulama Sistemleri bölümünde eğitim görmüştür ve aynı zamanda Ayla Algan\’dan oyunculuk dersleri almaya başladı.

Ayrıca, haftada 2 kez oyuncu Vahide Gördüm ve yine kendisi gibi oyuncu olan eşi Altan Gördüm\’ün sanat okulu Akademi 35 Buçuk\’da oyunculuk dersi almaktadır.

İlk rolü Show TV\’de 2011\’de yayınlanmaya başlanmış olan Adını Feriha Koydum adlı dizideki Emir Sarrafoğlu karakteridir. Dizi 2 sezon sürmüştür. Diziye devam ederken 2011\’de Anadolu Kartalları filminde de önemli bir rol oynamıştır. Filmde Üsteğmen Ahmet Onur karakterini canlandırmış ve bu rolüyle de büyük beğeni toplamıştır.

Dizi devam ederken yine aynı kanalda yayın yapan Eve Düşen Yıldırım adlı dizide konuk oyunculuk yapmıştır. Yine Emir Sarrafoğlu karakterini canlandırmıştır.Başrol oyuncusu Hazal Kaya \’nın Adını Feriha Koydum \’dan ayrılması ve Feriha karakterinin ölmesiyle dizi 3.sezonda Adını Feriha Koydum:Emir\’in Yolu adıyla sezona ekibe yeni dahil olan oyuncularla başlamıştır.Başrol Çağatay Ulusoy\’un partnerlerinden biri Zeynep Çamcı olmuştur.Birkaç bölüm başarıyla devam eden dizi düşen reytingler ve gelen eleştiriler nedeniyle yine isim değiştirip sadece Emir\’in Yolu adıyla yayın hayatına devam etmiştir.Bu defa dizinin Adını Feriha Koydum dizisi ile bir bağlantısı kalmamış ve konu tamamen değişmiştir.Çağatay Ulusoy \’un Emir\’in Yolu \’ndaki partneri Eve Düşen Yıldırım dizisi ile tanınan Gizem Karaca olmuştur.Bu dizide birkaç bölüm yayınlandıktan sonra yayından kaldırılmıştır.
İstanbul Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından 25 Ocak 2013 tarihinde yapılan operasyonda aralarında ünlü isimlerinde bulunduğu 35 kişi gözaltına alınmıştır. Bu ünlü isimlerden bazıları Çağatay Ulusoy,Gizem Karaca,Yusuf Akgün,Cemal Hünal,Cenk Eren,Selen Seyven ve Çağatay Ulusoy \’un menajeri Selin Borankay dır.Cenk Eren ile Cemal Hünal aynı gün serbest bırakılmıştır.26 Ocakta ise Selen Seyven serbest bırakılmıştır. 28 Ocak 2013 te adliyeye sevk edilen 35 kişiden Çağatay Ulusoy,Gizem Karaca,Yusuf Akgün ile beraber 15 kişi serbest bırakılmıştır.

Şu anda yapımını Ay Yapım\’ın yaptığı senaryosunu Melek Gençoğlu ve Ece Yörenç\’in yazdığı ve eylül ayında televizyonda yayınlanmaya başlayacak MedCezir dizisine hazırlanmaktadır. Yeni dizide Çağatay Ulusoy\’a Serenay Sarıkaya eşlik edecektir.

Yıl Yapım Rol Notlar
2009 – 2010 Arka Sokaklar Figüran
2010 Recep İvedik 3 Figüran
2011 Anadolu Kartalları Ahmet Onur Başrol Oyuncu
2011 – 2012 Paranoya / Paranoia Çağatay Ulusoy Oyuncu
2011 – 2012 Adını Feriha Koydum Emir Sarrafoğlu Başrol Oyuncu
2012 Eve Düşen Yıldırım Konuk Oyuncu
2012 Adını Feriha Koydum Emir\’in Yolu Emir Sarrafoğlu Başrol Oyuncusu
2012 Emir\’in Yolu Emir Sarrafoğlu Başrol Oyuncusu
2013- Med Cezir (dizi) Yaman Koper Başrol Oyuncusu

kaynak: Vikipedi

Anahtar Kelimeler:


yamanın gerçek adı | 2010 best model of turkey | medcezirdeki yamanın gerçek adı |


Yorum Yapabilirsiniz

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.