Burcu Çetinkaya (milli rallici) neden kapandı ?

Tesettüre giren milli rallici Burcu Çetinkaya, neden kapandığını ilk kez anlattı. İşte 2. Sayfa programına katılan Çetinkaya\’nın o açıklamaları…

\’CESARET ETMEM BİRAZ ZAMAN ALDI\’
\’10 sene önce manevi bir yolculuğa çıktım. Örtünmem kendi içimde nefsimle verdiğim mücadele neticesinde attığım bir adımdır. Uzun süre önce aldığım bir karardı. Cesaret etmem biraz zaman aldı. Geçen pazar kapandım. Öngyargılar olunca üzülüyorum. Dualarımda, beni kıranlara, sert davrananlara, hakaretlere bile kalbimin sertleşmemesini diliyorum.

\’NEYSEM OYUM\’
Twitter\’daki fotoğrafımı değiştirdim çünkü neysem oyum. Bu, bir şey göstermek için değil, kendi manevi yolculuğumla ilgili. Bundan sonra sokağa çıkarken üzerime giydiğim kıyafete çektiğim ilgiden beslenmemek istemememle ilgili bir karar.

\’GEREKİRSE RALLİYİ BIRAKIRIM\’
Yarışlara devam edeceğim. 2014 yılında hayallerim devam ediyor. Önümüzdeki hafta Dubai\’ye gidiyorum. Ama önümüzdeki sene ne olacak biraz sponsorlara bağlı. Cebimden çok para harcadım eğer imkan olursa yarışırım. Rızkı veren Allah. Bir kapı kapanır bir kapı açılır. Gerekirse bırakırım.

\’ALLAH\’A DOĞRU ADIM ATMAK İSTEDİM\’
Bazı insanlar \’Sen artık eve kapanırsın, sen git Suudi Arabistan\’da araba kullanılmayan yerde otur\’ diye yazıyor. Böyle bir niyetim yok. Ben Allah\’a doğru bir adım atmak istedim. BugünE kadar kazandığım başarılardan vazgeçmeyi şu aşamada düşünmüyorum. Ama engel çıkarırlarsa bırakırım.

\’SİGARAYI ALKOLÜ BIRAKTIM\’
10 sene önce sigarayı bıraktım. 6 yıl önce de alkolü… 3 yıl önce namaz kılmaya başladım. Bunlar hep yavaş yavaş oldu.\’

Ailenin tepkisi sorulduğunda ise Çetinkaya, \’Bu konular özel… Bu konulara girmek istemiyorum. Ailemin içinde olan ailemin içinde kalsın isterim\’ diye konuştu.

\"\"

Anahtar Kelimeler:


burcu çetinkaya neden kapandı | türbanlı kadın fotoğrafı | burcu çetinkaya kimin için kapandı |


Yorum Yapabilirsiniz

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.