Site İçinde Ara


Beyaz Devrim – 1

Üzgünüm siz kurban olarak seçildiniz.

Yapacağım işler için sana ihtiyacım var! Ama bunu bile bilmen gerekmiyor. Sen hayatını yaşamaya devam et.

Ben sadece öleceğin, öldüreceğin zamanı ve mekânı belirleyeceğim. Beynine hükmedeceğim, bedenin benim emirlerimi eksiksiz yerine getirecek, düşünmeyeceksin, düşünmenin getirdiği o ağır yükten kurtaracağım seni.

Her gün binlerce defa bilinçaltına atılan tohumların seni yönettiğini göremiyorsun. Ben bu yolu seçiyorum.

Peki, sen kimsin? Sen sıradan hayatını yaşayan bir yerde bana rastlamış milyonlarca insandan birisin seni özel kılan ne ? Beyninin saflığı tabiî ki, bilinçaltına inen düşünce tohumlarını göremeyecek kadar kör, onları sulayıp fidan yapacak kadar sağır ve o ağaçları deviremeyecek kadar da güçsüzsün, seni özel yapan budur.

Sen ve senin gibiler işlerini düzgün yerine getirirse siz göremeseniz de o güzel günleri sizin için yaşayacağım ve mezarınıza hepiniz adına bir karanfil koyacağım.

Ben gören gözüm işiten kulak ve yön veren beyin. Hepiniz geceleri uyur gündüzleri gezerken çığlıkları duymuyorsunuz.

Önceleri neden diye çok düşündüm sonra herkesin kendine verilenden sorumlu olduğunu anladım. Ben sadece sorumluluğumu yerine getiriyorum. Bu video her şey olup bittikten sonra yayınlanacak,  zamanı geldiğinde planı herkes öğrenecek.

Hissettirmeden yavaş ve ağır adımlarla şekil vermek, mükemmel bir sanat eseri yapmaya çalışıyorum çünkü çığlıkları duymak istemiyorum. Bunu başarabilirsem video yayınlanana kadar bundan kimsenin haberi olmayacak hatta yayınlanmasında bile kararsızım.

Her sistemin kendi kurdunu yapabileceği endişesiyle bu fikrimden de vazgeçebilirim. Şimdi sadece tarih yazıyorum, gün geldiğinde, toplum bunu izleyebiliyorsa işlem tamam demektir.

Benim varlığımın bir hükmü yok. Milyonlarca sene içinde bir 80 yılın hükmü ne kadar olabilir ki.

Söylediğimi başarabildim mi? Etrafınıza bir bakın… Ancak merak etmeniz gereken bu değil buna neden karar verdiğim.

Yıl 2040, birden bire tüm ağa bağlı bilgisayarlarda bu video oynamaya başladı.

İnsanlar meydanlarda , evlerinde ve kişisel bağlantı terminallerinde videoyu izlerken gözlerden uzak bir mezarlığın köşesinde yaşlı bir adam üzerinde mavi bir kurdeleyle bağlanmış, beyaz saten kumaşla sarılmış bir mezar taşının önünde duruyordu.

Yaşlı Adam ceketinin cebinden bir karanfil çıkardı. Bastonuna dayanarak yere eğildi, gözü yaşlıydı. Karanfili mezarın üzerine bıraktı. Kalkmadan mavi kurdeleyle bağlanmış düğümü çözdü. Beyaz kumaş yavaşça kayar gibi mezar taşının üzerinden aşağı indi. Adam kumaşı mezarın kenarına topladı. Üzerine mavi kurdeleyi ve fiyonkunu özenle yerleştirdi. Ağaya kalkmak için bastonundan yardım almadan mezar taşına dayanarak ayağa kalktı. Gözündeki nemlilikten bir damla mezar taşını ıslatırken eliyle taşı sıvazladı. Sonra bastonunu yerden aldı. Ağır adımlarla mezarın başından ayrıldı. Adam uzaklaştıkça taşın üzerindeki yazı okunuyordu, adam arkasına bakmadan yoluna devam etti.

“Beyaz devrim için hayatını feda eden tüm seçilmişlerin anısına”« « Kelebek | Kızıl Yakamozlar » »

Comments are closed